Tipy & rady pri rekonštrukcii alebo výstavbe novej kúpeľne

DESATORO FIRMY DOM-MT

  1. Pri výstavbe alebo rekonštrukcií svojej kúpeľne robíte rozhodnutia, ktoré Vás budú sprevádzať po dobu ďalších 10 – 15 rokov. Aby ste sa vo svojej novej kúpeľni cítili vždy dobre, venujete dostatok času starostlivému naplánovaniu a neváhajte sa poradiť s odborníkmi.
  2. Pred rekonštrukciou kúpeľne si poznamenajte, čo sa Vám vo vašej doterajšej kúpeľni páči, čo chcete zachovať a naopak čo by ste chceli zmeniť a doplniť. Pokiaľ budujete novú kúpeľňu, zamyslite sa nad potrebami a zvyklosťami tých členov rodiny, ktorí budú kúpeľňu využívať.
  3. Navštívte naše kúpeľňové štúdio so vzorkami a kójami. Nechajte sa inšpirovať novými výrobkami ako z hľadiska dizajnu, tak z ich praktického riešenia a funkčnosti.
  4. Prineste pôdorys či nákres svojej kúpeľne a nechajte si spracovať 3D návrh. Konečný návrh konzultujte s remeselníkmi, aby ste zistili, či je možné Vaše predstavy technicky previesť.
  5. Jasná predstava o rozpočte Vám pomôže pri výbere zriaďovacích predmetov a realizácií kúpeľne. Doprajte si maximálny luxus a pohodlie v rámci svojich finančných možností. Aj tu platí , že nie je dobré šetriť na nesprávnom mieste, veď kúpeľňa Vám bude slúžiť ďalších 15 rokov.
  6. Kúpeľňa sa neskladá len z jednotlivých komponentov, ale ako celok by mala pôsobiť harmonickým dojmom. Jednotný dizajn zriaďovacích predmetov a vyvážená farebnosť obkladu pomôže vytvoriť príjemné prostredie pre relaxáciu.
  7. Uvedomte si koľko ľudí bude kúpeľňu používať. Veľkosť, vek aj mobilita užívateľa kladie rozdielne nároky na priestorové riešenie a inštaláciu jednotlivých predmetov ( napríklad : výška umývadla a galérky so zrkadlom, bezbariérový prístup do sprchy a podobne).
  8. Menej je niekedy viac. Jedna priestranná sprcha alebo jedná veľká vaňa, je vždy lepšia než oboje v čo najmenšom priestore.
  9. Vsaďte na istotu. Značkové výrobky znamenajú stabilnú kvalitu, dlhodobé zaistenie náhradných dielov a záručný servis.
  10. Modernizácia kúpeľne znamená prach a nepohodlie pri prestavbe. Buďte trpezliví a berte túto situáciu s nadhľadom. Výsledok bude určite stáť za to.